Ekonomi

UnitedHealth siber saldırı sonrası sağlayıcılara 2 milyar dolar avans verdi

MINNETONKA, MN – ABD sağlık sistemine yönelik önemli bir siber saldırıya yanıt olarak UnitedHealth Group (NYSE: UNH), aksaklıklarla karşılaşan sağlık hizmeti sağlayıcılarına 2 milyar doların üzerinde mali yardım sağladı. Şirket, olaydan etkilenen hizmetleri eski haline getirmek için aktif olarak çalışıyor ve Change Healthcare bugün tıbbi talep hazırlama yazılımını yayınlamaya başladı. Bu yazılım dağıtımı, müşterilere tam hizmetlerin kademeli olarak yeniden başlatılmasında önemli bir adımı işaret ediyor.

UnitedHealth Group CEO’su Andrew Witty, sağlık hizmeti sağlayıcılarının karşılaştığı zorlukları kabul etti ve ihtiyacı olanları destek aramaya teşvik etti. Şirket, Change Healthcare’in elektronik ödeme platformunu ve Change Healthcare eczane ağı hizmetlerinin neredeyse tamamını bu ayın başlarında eski haline getirdi.

UnitedHealth Group, sağlık hizmeti sağlayıcıları üzerindeki mali baskıyı hafifletmek için, çoğu ayakta tedavi hizmeti için ön izinlerin askıya alınması ve Medicare Advantage planları için yatan hasta kabullerinin kullanım incelemesi de dahil olmak üzere çeşitli girişimleri uygulamaya koydu. Yardım isteyen sağlayıcılar, Optum’un web sitesi aracılığıyla programa kaydolabilir, burada önceden doldurulmuş finansman yardımı seviyelerini görüntüleyebilir ve ek desteğe erişebilirler.

Mali önlemlere ek olarak, şirket bugün ilerleyen saatlerde müşteriler ve bakım sağlayıcılarla ayrıntılı bir güncelleme görüşmesi yapacak. Sağlayıcılara ve müşterilere talep ve ödeme ağlarına yeniden bağlanma konusunda rehberlik etmek ve onları geçici finansman yardım programları hakkında bilgilendirmek için eğitim web seminerleri de mevcuttur.

Siber saldırının UnitedHealth Group üzerindeki etkisi, parçalanmış ABD sağlık sistemindeki daha geniş zorlukların altını çiziyor ve şirketi bakım sağlayıcıları için destek mekanizmalarını geliştirmeye sevk ediyor. Bu makaledeki bilgiler UnitedHealth Group’un basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu