Haber

Van’da Ailelerin Evlat Edinme Nöbeti 56. Haftasında Devam Ediyor

12 yıl önce 13 yaşındayken kaçırılan kızı Şeyma için eyleme katılan Nazlı Sancar, bir başka hüzünlü bayram olduğunu söyledi. Sancar, “Kalbim kırık, bir yanım eksik. Sesine, gülüşüne, yüzüne hasret kaldım. Tatilimiz yok, saatimiz yok. Şeyma’m ne zaman gelse o zaman benim olacak” dedi. tatil.”

Van’da çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin çocuk nöbeti 56. haftayı geride bıraktı. Diyarbakır, Van, Hakkari ve Muş gibi bazı illerde ailelerin başlattığı eylemle 40 PKK’lı güvenlik güçlerine teslim olup ailelerine kavuştu. Van’da 12 yıl önce 13 yaşında dağa kaçırıldığını söylediği kızı Şeyma için 56 haftadır HDP binası önünde başka ailelerle birlikte hareket eden Nazlı Sancar, kızına “teslim ol” çağrısında bulundu. .

‘KIZIMIN SESİNİ, GÜLÜSÜNÜ, YÜZÜNÜ İSTEDİM’ ama yüreğim hüzünlü. Bizim bayramımız, bayramımız yok. Şeyma hangi gün gelirse gelsin benim bayramım olacak. Yıllardır tatilleri kızım olmadan geçiriyorum. Kızım dağa götürülmeden önce tatillerimiz gayet yeterliydi. Kızım tatilleri severdi. Kuaföre gidip saçını boyattı. Sonra bana geldi. ‘Ben iyi miyim?’ diyordu. Kızına ‘teslim ol’ çağrısı yapan Sancar, “Çok acıyor kızım, dayanamıyorum” dedi. artık Gel teslim ol. Orası senin yerin değil. Kokunu çok özledim bebeğim. Beni duyabiliyorsan gel. Bana anne demeni çok özledim. Önce elimi öpüp bayramımı kutladın. Bir bakanımız var. Devlet sizi kucakladı ve size kelepçe takmayacak. Sadece gel. Şimdiye kadar 40 kişi ailesine kavuştu. Anne babaları mutlu. Gel beni de mutlu et. Gel bu bayram bizim için çifte bayram olsun. Bu bayram olmasa da bir bakanımız var. Kurban Bayramı’nda bizleri sevindir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu