Haber

Suudi Arabistan: Nükleer anlaşma İran ve komşu ülkelerin endişelerini hafifletmeli

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan, İran ile yapılan nükleer anlaşmanın komşu ülkelerin endişelerini gidermesi gerektiğini belirtti.

Bakan Bin Ferhan, Suudi Arabistan’ın Al Arabiya televizyonuna yaptığı açıklamada dış politikaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İran ile nükleer anlaşmanın ideal olmadığını söyleyen Bin Ferhan, “Nükleer anlaşma komşu ülkelerin İran ile olan endişelerini gidermeli” dedi. söz konusu.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, “Tahran ile diyaloğa açığız” dedi. ifadesini kullandı.

Bin Ferhan da konuşmasında Suriye’deki durumun kabul edilemez olduğu konusunda görüş birliği olduğuna dikkat çekti.

Suudi Bakan, Suriye’nin Arap dünyasına dönüşü için bir diyalog olduğunu belirterek, “Ancak bu konuyu konuşmak için henüz çok erken” dedi. söz konusu.

Riyad’ın Washington ve Pekin ile ilişkilerine ilişkin olarak Bin Ferhan, Suudi Arabistan’ın ABD ile olan bağlarının çok uygun olduğunu söyledi; Çin’in ülkesinin en büyük ticari müttefiklerinden biri olduğunu da belirtti.

Bin Ferhan da yaptığı açıklamada Filistin’deki gelişmelere değindi.

Filistin sorununa ilişkin tutumlarının net olduğunu ve bunun Filistinlilerin güvenlik ve istikrarı anlamına geldiğini kaydeden Bin Ferhan, Filistin sorunu çözülmediği takdirde daha büyük şiddetle karşı karşıya kalınabileceği uyarısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu