Haber

Sedat Peker’in avukatından ‘iade’ açıklaması: Bir şey söylemek mümkün değil

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında bugün imzalanan anlaşmadaki ‘iade’ unsuru akıllara Sedat Peker’in durumunu getirdi.

Bu gelişmenin ardından ilk değerlendirme Peker tarafından geldi. Peker’in avukatı Ersan Barkın, “Tavrı belirleyen hukuk değil BAE’nin iradesiydi. Bunun bundan sonra değişip değişmeyeceği konusunda bir şey söylemek mümkün değil.”

Barkın’ın anlaşmayla ilgili değerlendirmesi şöyle: “Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasında iade anlaşması yoktu ama BAE, Interpol’e üye ülkelerden biriydi. Bu nedenle Sedat Peker ile ilgili kırmızı bülten bugüne kadar yerine getirilmedi. .. Türkiye’ye iade edilmemesinin tek nedeni iade anlaşmasının olmaması değildi. Türkiye’ye iade edilmemesinin tek sebebi iade anlaşması olmaması değildi. O Peker iade edilecek olsaydı BAE yıllardır Interpol üyesi olduğu için kırmızı bülten kararını uygulamak zorunda kaldı.
Bu nedenle duruşunu belirleyen yasa değil, BAE’nin iradesiydi. Bundan sonra bunun değişip değişmeyeceğini söylemek mümkün değil.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu