Yaşam

Gaziemir Belediyesi’nden 1.746 öğrenciye okul çantası

Gaziemir Belediyesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında devlet okullarında 1. sınıfa başlayacak 1.746 öğrenciye kırtasiye malzemelerinin bulunduğu okul çantasını hediye ediyor. Çanta dağıtımı 18 Eylül’e kadar devam edecek.

Düzenlediği kurslarla çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlayan, Gaziemir Belediyesi Destek Eğitim Merkezi’nde verdiği eğitimlerle öğrencileri lise ve üniversite giriş sınavlarına hazırlayan belediye, üniversiteye başlayacak öğrencilere sürpriz bir hediye hazırladı. ilkokula başla. Gaziemir Belediyesi, devlet okullarına kayıt yaptıran ve okul hayatına başlamak için gün sayan 1.746 öğrenciye kalem, defter ve boya çeşitleri gibi kırtasiye malzemelerinin bulunduğu okul çantasını hediye etti.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında öğrenciler velileriyle birlikte Gaziemir Belediyesi Ana Hizmet Binasını ziyaret ederek çantalarını teslim alıyor.

Öğrencilere çantalarını vererek mutluluğunu paylaşan Belediye Başkanı Halil Arda, “Çocuklarımızın heyecanına ortak olmak ve onların gelişimine katkıda bulunmak amacıyla ilçemizde ilkokula başlayacak tüm birinci sınıf öğrencilerimize okul çantası hediye ediyoruz. Ülkemizdeki ekonomik krizle mücadele eden vatandaşlarımız. Çantamıza kalem kutusu, fotoğraf albümü, kurşun kalem gibi kırtasiye malzemelerini de ekledik. Gaziemir Belediyesi olarak her zaman çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılı ve mutlu bir eğitim-öğretim yılı diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu