Haber

Aksaray’da drift yapan ATV sürücülerine 122 bin lira ceza

Aksaray’da drift yapan ATV sürücülerine 122 bin lira ceza

AKSARAY Aksaray’da seyir halindeyken drift yapan ATV sürücülerini tespit eden polis, 6 sürücüye toplam 122 bin 52 lira para cezası verdi.

Aksaray’da son dönemde yaygınlaşmaya başlayan ATV’lerin kullanımına ilişkin çeşitli çalışmalar yürüten İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Teftiş Şube ekipleri, ATV sürücüleri ve kiralama firmalarını yakından takip etti. Israrlı ve titiz takiplerde, araç kiralama şirketlerinden kiraladığı ve şehir merkezinde kullandığı 6 ATV sürücüsünün drift yaptığını kamera sisteminden tespit etti. Sürücülerin tespiti üzerine ATV sürücülerinin eş zamanlı olarak drift yaptığı Taşpazar Mahallesi 861 Sokak’a hareket eden polis ekipleri, sürücüleri drift yaparken yakaladı. Sürücülere, Karayolları Trafik Kanununun 67/1-D unsuru gereğince (Karayollarında dönüş yapma kuralları dışında, bilerek ve isteyerek el frenini çekmek veya diğer yöntemlerle aracın yönünü aniden değiştirmek veya aracın kendi etrafında savrulması) sürücü başına 20 bin 342 TL daha ücretlendirilecek. Toplam 6 sürücüye 122 bin 52 TL ceza kesildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik denetimlerimiz kesintisiz olarak devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu