Haber

800 Kovid-19 hastasını taşıyan dev gemi, Avustralya’nın Sidney kentindeki bir limana demir attı

Covid-19 hastası yaklaşık 800 yolcuyu taşıyan gemi Avustralya’nın Sidney kentinde bir limana demirledi. Geminin bağlı olduğu Carnival Australia şirketinden edinilen bilgilere göre, 4 bin 600 yolcu ve mürettebatı ile Yeni Zelanda’dan 12 gün süren seyahatten dönen Majestic Princess isimli gemideki yolcuların yaklaşık yüzde 20’si Covid-19 semptomları gösterdi.

800 KİŞİNİN TESTİ POZİTİF

Test edilen yolcuların 800’ünün Covid-19’a yakalandığı belirlendi. Testi müspet çıkan yolcuların seyahat mühletince kabinlerinde izole edildiği öğrenildi. Şirket müdürü Marguerite Fitzgerald yaptığı açıklamada, 12 günlük seyahatin yaklaşık yarısında çok sayıda hadisenin tespit edilmeye başlandığını, tüm olayların ya asemptomatik ya da hafif semptomlar olanlardan oluştuğunu söyledi.

KARAYA ÇIKMALARINA MÜSAADE VERİLDİ

Avustralya kamu otoriteleri, geminin limana yanaşmasının akabinde testi müspet olan yolcuların karaya çıkmasına müsaade verdi. Yolculardan toplu taşıma araçlarını kullanmamaları talep edildi. Şirket müdürü Fitzgerald, “Covid-19 testi pozitif çıkan tüm yolculara izolasyon sürelerini tamamlamaları için özel ulaşım ve konaklama için yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu