Ekonomi

Yüzbinlerce LPG tüpü deprem bölgesine nakledildi

Kahramanmaraş merkez üssünde 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki yıkıcı deprem nedeniyle evlerine giremeyen vatandaşların kışlık üslerinde ısınma sorunu ortaya çıktı.

Bölgedeki ihtiyaçlar Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, valilikler ve AFAD il müdürlükleri ile uyum içinde belirlendi.

Yüzbinlerce tüp bölgeye gitti

Bu aşamada Türkiye LPG Derneği, iki haftada yüzbinlerce tüpü deprem bölgesine teslim etti.

Dernek Lideri Eyüp Aratay, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından bölgedeki markalar, bölgedeki bayiler ve bağımsız kuruluşların desteğiyle yüz binlerce tüpü bölgeye ulaştırdıklarını belirtti.

Kalorifer ve sobalar deprem bölgesine gönderildi

 Aratay, Ayrıca binlerce LPG’li ısıtıcı ve fırının deprem bölgesine ulaşmasını sağladık.”söz konusu.

Depremzedelerin ısınma, yemek pişirme ve aydınlatma ihtiyaçlarının karşılanması amaçlandı.

Aratay, acil elektrik ihtiyacını LPG kesme olarak karşılamak için bölgeye tüpgazla çalışan cihazlar göndererek depremzedelerin ısınma, yemek pişirme ve aydınlatma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtiklerini belirterek, şu değerlendirmede bulundu: :

Özellikle ilk etapta tüm stoklarımızı kullanarak yüzbinlerce piknik tüpü, 12 ve 45 kilogramlık tüpleri bölgeye ulaştırdık. Bu sevkiyatlar, departmandaki markalarımız, bölgedeki bayilerimiz ve bağımsız kuruluşların desteği ile bugüne kadar artarak devam etmiştir. Şu anda bölgedeki depremzedelerin ısınma ve yemek pişirme ihtiyaçları başta olmak üzere hayati ihtiyaçlarının karşılanması için şube olarak çalışıyoruz. Ayrıca stoklarımızda bulundurduğumuz ve yeni tedariklerle desteklemeye çalıştığımız binlerce LPG’li ısıtıcı ve sobanın deprem bölgesine ulaşmasını sağladık.

“LPG ısıtıcılarının tedariğinde de uluslararası satın alma süreci başladı”

Dernek olarak Dünya LPG Birliği (WLPGA) aracılığıyla global departman paydaşlarına yardım ve destek için davette bulunduklarını vurgulayan Aratay, şunları kaydetti:

LPG ısıtıcılarının tedariği için de uluslararası bir satın alma süreci başlattık. Bu hafta devletimizin ilgili kurumlarının prestiji ile yurt dışından temin ettiğimiz 1. parti tüpgazlı ısıtıcı ve sobaları afet bölgesine ulaştırmak istiyoruz.

Eyüp Aratay

“Dağıtım şirketlerine boş tüpleri teslim ederek bize destek olabilirsiniz”

Konteyner, battaniye, çocuk bezi, gıda ve hijyen malzemelerinin aynısını bölgeye ulaştırdıklarını belirten Aratay, sözlerini şöyle tamamladı:

Başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarla uyum içinde yürüttüğümüz bu işbirliğine önümüzdeki günlerde hız kesmeden devam edeceğiz. Bölgede ihtiyaç duyulan kurtarma ekipmanları, sıhhi tesisat, iş makineleri gibi alanlarda da üyelerimiz katkı sağlamaktadır. Türkiye’nin LPG ihtiyacını aksatmadan karşılamak için çalışıyoruz. Bu gerekliliklerin karşılanmasında sürekliliğin sağlanması için kullanılmış tüplerin ilgili LPG firmalarına iade edilmesinin sağlanması büyük önem arz etmektedir. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız ellerinde bulunan atıl ve boş tüpleri ilgili dağıtım şirketlerine teslim ederek bizlere takviye yapmalarını rica ederiz. Hep birlikte yaralarımızı sarmaya ve bu acının üstesinden gelmeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu