Haber

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, depremlerin ardından ikili ilişkiler için iyimser konuştu

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 11 ili etkileyen depremler sonrası ikili ilişkilerde oluşan olumlu havanın Türkiye-Yunan ilişkilerinde iyileşmeye yol açabileceğine inandığını belirtti.

Kozani’de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Miçotakis, Yunanistan’dan gelen arama kurtarma ekiplerinin Türkiye’de hayat kurtarmasından duyduğu memnuniyeti ve gururu dile getirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ikili ilişkilerde yumuşama olasılığına ilişkin açıklamalarını not aldığını kaydeden Miçotakis, “Anlaşmazlıklarımız var. (Bunlar) uluslararası hukuk çerçevesinde ve iyiye saygı çerçevesinde çözülebilir. komşuluk ilişkileri. Nihayetinde bu trajedinin de ortaya koyduğu halklarımız arasındaki duygusal bağa inanıyorum. Türk-Yunan ilişkileri için bu dramdan belki daha iyi bir şeyler çıkabileceğine gerçekten inanıyorum.” söz konusu.

Yunan halkının Türk halkına desteğini sürdüreceğine inandığını kaydeden Miçotakis, Yunanistan’ın depremden etkilenen bölgelerin yeniden inşasında komşu ülke olarak üzerine düşeni yapacağını söyledi.

haber-ilgin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu