Yaşam

Yazar Uğur Demircan’dan gerçeklikten kopmayan öyküler: Kapak

Dergilere gönderdiği öykülerle edebiyat çevrelerinde kısa sürede adından söz ettiren yazar Uğur Demircan’dan ustaca bir kitap daha:

Kumaş…

Örtü’de ​​Demircan’ın eşsiz kaleminden hikâyeler okuyacaksınız. Hikaye okumayı seven bir okuyucuysanız Kapak okumanızı tavsiye ederiz. Uzun yıllardır edebiyatla iç içe olan; Aynı zamanda iyi bir okuyucu olan Uğur Demircan, yazmaya ve üretmeye devam ediyor.

İthaki Yayınları’nın yakın zamanda yayımladığı ve raflarda yerini alan Kapak kitabında Demircan’ın hayata ve güncel olaylara dair hikayelerini bulacaksınız.

İlk kitabı Kilim ile adını geniş bir okuyucu kitlesine ulaştıran Uğur Demircan’ın ilk kitabı pek çok olumlu yorum aldı. Kilim yazarın ilk kitabı olmasına rağmen harika bir iş çıkarmış diyebiliriz. Aynı ustalığı Covert adlı eserinde de görmek mümkün.

Bizi Tiktok’ta takip edin

Sayfa: 72

Gerçeklikten kopmayan bir kalem

Uğur Demircan’ın öykülerinde her şeyi bir sır perdesi sarar, sürekli yağan kar, kanların ve kayıpların üzerini örter, pişmanlıklar kızgın kumdan örülmüş bir örtü kadar acı verir.

Günah kuyularına atılan kara taşların gizledikleriyle, serin suların son verdiği özlemlerle çizer kahramanlarını. Kavurucu, dondurucu, boğucu ve ağır kumaşların altında, gerçeklikten kaçmadan kalemini hareket ettiriyor.

Yazar Uğur Demircan

Meraklı kitap severler için kitabın tadına bakıyoruz;

Koyu yeşil ve bulanık bir gece…

“Efe artık koyu yeşil ve bulanık bir karanlığın içindeydi. Hızla kaçan hava kabarcıklarının ortasından başını kaldırdı ve birkaç metre yukarısında hareketli bir cam bölmenin olduğunu gördü. Orası daha parlaktı. Dalgaları tersten gördü ve ışık hızla kararıyordu. Batıyordu ve bir daha ayağa kalkamıyordu. İlk kez yakalandığı fırtına nedeniyle paniğe kapılan, battıktan sonra da korkuyla mücadele etti ancak sonuç alamadı. Artık koyu yeşil ve daha da bulanık bir karanlığın içinde yavaş yavaş sallanıyordu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu