Haber

Yarkadaş: CHP Parti Meclisi’ndeki muhalefet üye sayısı 26

CHP Parti Meclisi toplantısı, seçimlerin ardından başlayan ‘değişim’ tartışması ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki Zoom toplantısının gölgesinde önceki gün gerçekleştirildi.

CHP, parti içindeki muhalefetin Genel Merkez’i tarafından görevden alınan il ve ilçe başkanlarının görevlerine iade edilmesini istedi. Gazeteci Barış Yarkadaş, il ve ilçe başkanlarının görevlerine iade edilmesini istediği oylamada ‘muhalefet kanadı’nın kaybettiğini savundu.

‘PM 26’DA MUHALİF SAYISI’

Yarkadaş’ın oylama sonuçlarını da yazdığı paylaşımı şöyle:

“Parti içi muhalefetin, görevden alınan il ve ilçe başkanlarının geri alınmasını istediği CHP’de oylama sonuçlandı. Parti Meclisi üyeleri, göreve iade için gereken 40 oyu vermedi. Böylece MYK’nın görevden alınması kesinleşti. Muhalefet 40 oy bulamadığı için değerli bir iddiayı kaybetti.

Oylama şu şekilde gerçekleşti:

Ağrı:
Kabul 30
reddetmek 31

Muş
Kabul 31
kırmızı 30

Mardin
Kabul 31
reddetmek 28
çekimser 2

Kayseri
Kabul 28
reddetmek 33

Beykoz
Kabul 26
reddetmek 35

Günlerdir parti muhalefetini kasıp kavuran Beykoz İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu’nun göreve iadesi için yapılan oylamada, Başbakan’daki muhalefet üye sayısının 26 olduğu görüldü.

26 üye göreve dönmek için oy kullandı.
35 üye aleyhte oy kullandı.

Beykoz
Giriş: 26
Kırmızı: 35

Bu sonuçlardan sonra parti içi muhalefetin yapacağı tek şey ilçe kongrelerini kazanmaktır. Ama orada da tablo pek parlak değil. Parti içi muhalefet mahalle kongrelerinde yüzde 8’lik bir tabana takıldı. İç muhalefet inandırıcı değil. Çünkü eleştirdikleri her başvurunun kendi imzası var.” (HABER MERKEZİ)

arifiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu