Yaşam

Ürkmez festivali başladı

Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve 5 gün sürecek Ürkmez Kültür Sanat Festivali, stant açılışı ve tiyatro gösterisiyle başladı.

Seferihisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Ürkmez Kültür ve Sanat Merkezi öncülüğünde “Kültür Sanat” temasıyla düzenlenen festivalin ilk gününde renkli görüntüler yaşandı. Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde yer alan Fotoğraf Atölyesi, Masal Evleri, Çini Atölyesi, Dikiş ve El Sanatları Atölyesi, Cam Kumlama Atölyesi kursiyerlerinin yaptığı tasarımlar ve eserler “Yıl Sonu Karma Sergisi” adı altında sergilendi. Standın açılışına Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcıları Yelda Celiloğlu ve Nuriye Hepterlikçi de katıldı. Standı açan Önder Yetişkin, “Geçtiğimiz günlerde İzmir Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde cam kumlama çalışmalarıyla güzel bir sergi açtık. İnşallah diğer sanat dallarında da başarılar elde etmeye devam edeceğiz.”

Festivalin ilk günü, Kültür Sanat Merkezi Tiyatro Atölyem oyuncularının sahnelediği ve büyük ilgi gören “Sanatçı Mektebi” oyunuyla sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-hamur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu