Ekonomi

Tesla, tesis genişletmeyi görüşmek üzere Alman vatandaşlarıyla bir araya gelecek

teslabugün Almanya’nın Brandenburg eyaleti vatandaşlarına yönelik soru-cevap oturumu düzenleyecek.

Oturum, endişeleri gidermeyi ve şirketin elektrikli araç (EV) ve pil fabrikasını genişletme planının olası sonuçlarını tartışmayı amaçlıyor. Bu genişleme gerçekleşirse tesis, ülkenin en büyük otomobil üretim tesisi haline gelecek.

Elektrikli otomobil üreticisi, bu etkinliğin genişleme planları için yerel makamlardan onay almadaki gecikmeleri önlemeye yardımcı olacağını umuyor. Tesisin inşaatı, birçok sakinin itirazı nedeniyle programın gerisinde kalınca başlangıçta durduruldu.

Gerçekleştirilecek soru-cevap oturumunda vatandaşlar, şirketin tevsi başvurusundaki su kullanımı ve emisyonlardan çalışma koşullarına kadar çeşitli konularda Tesla çalışanlarına soru sorma fırsatı bulacak.

Tesla, uzun süredir tesisin etkisinin nispeten düşük olduğunu savunarak, elektrikli araçların iklim değişikliğiyle mücadelede faydalarına işaret ediyor.

Tesla, elektrikli araç fabrikasının kapasitesini ikiye katlayarak yılda bir milyon araca çıkarmayı planlıyor ve Almanya’daki bir sonraki en büyük fabrikayı geride bırakıyor.

Tesis şu anda haftada yaklaşık 5.000 araba üretiyor. Pil fabrikası modülleri monte ediyor, ancak şirket Şubat ayında şu anda yerel olarak hücre üretmediğini söyledi.

TSLA hisseleri piyasa öncesi dönemlerde %0,32 düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu