Haber

Süheyla Sultan gemisi depremzedelerin barınması için İskenderun’da

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen büyük depremlerin ardından evleri yıkılan ve barınma sorunu yaşayan afetzedeleri ağırlamak için Yalova’dan yola çıkan Süheyla Sultan gemisi, İskenderun Balıkçı Barınağı’na demirledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü (KEGM) tarafından depremlerin ardından depremzedelerin kullanımına sunulmak üzere İskenderun’a gelen Süheyla Sultan gemisi, İskenderun Balıkçı Barınağı’nda misafirlerini ağırlamak için hazırlıklara başladı.

DERSLİKLER DE SINIFLAR VAR Her biri 12 kişilik klima, televizyon ve buzdolabı bulunan 72 oda ve 4-6 kişilik 116 odanın bulunduğu gemide toplam 1500 kişi yaşayabiliyor. 250 öğrencilik derslikler hazırlandı. Dersliklerde bilgisayar laboratuvarı, konferans ve bağlantı merkezi bulunan Süheyla Sultan gemisinde, poliklinik ve revirlerin yanı sıra 20 kişilik yatarak tedavi için sağlıklı yaşam alanları da bulunuyor.

Geminin Karadeniz Holding tarafından sarsıntı bölgesinde kullanılmak üzere tasarlandığı belirtildi. Süheyla Sultan gemisinde hazırlıkların tamamlanmasının ardından depremzedelerin birkaç gün içinde yerleşeceği belirtildi.

alpuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu