Haber

Son dakika: Meteoroloji eyaleti uyardı! Kulağa çok güçlü geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin geneli orta ve çok bulutlu, Marmara’nın güneyi, Ege, Akdeniz’in içleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri orta ve çok bulutlu , Doğu ve Güneydoğu Anadolu ve Edirne. Tekirdağ, Sakarya ve Giresun çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısında, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Amasya, Tokat, Ordu, Sivas, Tunceli, Erzincan, Muş, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Van, Şırnak, Malatya, Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Batı kesimlerde ise genel olarak mevsim normalleri civarında ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batı kesimlerde kuzey, iç ve doğu kesimlerde güney yönlerden hafif, orta ve orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI

İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısında, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Amasya, Tokat, Ordu, Sivas, Tunceli, Erzincan, Muş, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Van , Şırnak, Malatya, Siirt ve Batman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiği için ani sel, yerel sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anından itibaren kuvvetli rüzgar, küçük dolu gibi aksiliklere karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu