Haber

Putin’den KazanForum katılımcılarına mesaj: Müslüman ülkelerle işbirliğini genişletmek istiyoruz

Tataristan’ın başkenti Kazan’da süren 15. Rusya – İslam Alemi: KazanForumu’nun genel oturumuna katılan Rusya Başbakan Yardımcısı Marat Husnullin, Rusya lideri Putin’in forum katılımcılarına yazdığı mesajı okudu.

Putin’in mesajında, Tataristan’ın foruma ev sahipliği yaparak bir kez daha zengin potansiyelini ve farklı alanlarda ilerleme niyetini ortaya koyduğunu belirterek Rusya Müslümanlarının ülkenin kalkınmasına, istikrar ve uyumuna, bağımsızlık ve etkisinin güçlenmesine büyük katkıda bulunduğunu kaydetti.

Rusya’nın geleneksel olarak Müslüman ülkelerle ilişkileri sürdürdüğünü ve onların bağımsız politika uygulayarak her türlü dikta ve ayrımcılıktan uzak ve hukuka dayalı çok kutuplu dünyanın inşasına katılma isteğini takdir ettiğini yazan Putin şunu dedi:

Elbette ticaret, yatırım, spor, turizm dahil her alanda karşılıklı yarar sağlayan iş birliğini genişletmeye kararlıyız.

İslam İşbirliği Örgütü ülkelerinin katıldığı ‘Rusya – İslam Alemi’ Stratejik Vizyon Grubu’nun toplantısına büyük önem verdiklerinin altını çizen Putin, toplantı katılımcılarına, ülkeler arasındaki ilişkileri geliştirmeye hizmet edecek verimli ve yapıcı çalışmalar diledi.

mesudiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu