Ekonomi

Norfolk Southern, 2023 yılına kadar altyapıya 1 milyar dolar yatırım yapacak

ATLANTA – Norfolk Southern Corporation (NYSE: NSC), 22 eyaletteki 12.000 millik rota ağının güvenliğini ve verimliliğini artırmayı amaçlayan 1 milyar dolarlık altyapı iyileştirme projelerinin 2023 yılına kadar tamamlanacağını duyurdu. Yatırımlar güvenlik altyapısının, rayların, köprüler ve kamu geçişleri.

Şirketin Mühendislik grubu, 108 sıcak kutu dedektörü ve 17 akustik yatak dedektörü dahil olmak üzere yeni güvenlik sistemleri kurdu, ayrıca ITCM kulelerine 218 CTC ekledi ve 2 Dijital Tren Denetim portalı inşa etti. Bir önceki yıla göre %8 artışla 619 adet hat şaftı çalışması, 2,1 milyon adet yedek çapraz bağlantı montajı, 1.745 adet hat şaftının kaplanması, 523 adet panel makası ve 14 adet geçiş bağlantısı montajı ile sınır iyileştirmeleri önemli bir yer tuttu.

Köprü iyileştirmeleri kapsamında ekip, 40 köprünün yerini aldı, 32.743 köprü ankrajı kurdu ve 40.398 köprü, menfez ve tünel incelemesini tamamladı. Ayrıca 110 hemzemin geçit uyarı sisteminin iyileştirilmesi de toplu geçitlerin iyileştirilmesine yönelik çalışmaların bir parçasıydı.

Norfolk Southern Genel Müdür Yardımcısı ve Operasyon Direktörü Paul Duncan, bu iyileştirmelerin şirketin güvenilir ve güvenilir hizmet sunma taahhüdü açısından değerini vurguladı: “Kapsamlı altyapı çalışmalarımız müşteri odaklı, operasyon odaklı bir demiryolu olmanın önemli bir bileşenidir ve operasyonlarımızın güvenliğine yapılan bir yatırımı temsil etmektedir.“yapmak.”

Bu makalede yer alan bilgiler Norfolk Southern Corporation’ın basın bültenine dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Norfolk Southern Corporation (NYSE:NSC) altyapısını güçlendirirken, yatırımcılar ve paydaşlar InvestingPro’nun finansal ölçümlerini ve analist görüşlerini şirketin pazar konumunu ve geleceğe yönelik görünümünü anlamada çok değerli bulabilirler. InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerine göre Norfolk Southern’ın piyasa değeri 56,39 milyar $’dır ve 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla son on iki aylık kazançlara göre Fiyat/Kazanç (F/K) oranı 20,81 seviyesinde işlem görmektedir. Hafif bir düşüşe rağmen Aynı dönemde -%4,62’lik gelir artışı sağlayan şirket, %43,31’lik güçlü brüt kar marjı ile dayanıklılık gösterdi.

InvestingPro Tips, Norfolk Southern’ın temettü ödemelerini yalnızca 7 yıl üst üste artırmakla kalmayıp, etkileyici bir şekilde 43 yıl boyunca da koruduğunu vurguluyor. Bu, şirketin finansal istikrarının ve hissedar getirilerine olan bağlılığının bir kanıtıdır. Ek olarak, hisse senedi son üç ayda toplam getiriye göre %29,8’lik bir fiyatla güçlü getiriler sağladı; bu da yatırımcı duyarlılığında olumlu bir eğilime işaret ediyor.

Norfolk Southern’a yatırım yapmayı düşünenler için şirketin 52 haftanın en yüksek seviyesine yakın işlem gördüğünü belirtmekte fayda var ki bu da mevcut piyasa gücünü yansıtıyor. İlgilenen yatırımcılar, şu anda Norfolk Southern için 9’dan fazla ek ipucu listeleyen InvestingPro platformunu keşfederek, kârlılığa ilişkin analist bahisleri de dahil olmak üzere daha fazla bilgi ve ipucu elde edebilirler. Bu bilgilerden en iyi şekilde yararlanmak için InvestingPro aboneliği şimdi %50’ye varan indirimle özel bir Yeni Yıl indiriminde. 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirim için SFY24Kupon kodunu kullanın veya 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde %10 ek indirimden yararlanın. SFY241Kupon kodunu kullanın.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu