Teknoloji

Netflix’in Windows uygulamasını kullananlara büyük şok yolda

Netflix önümüzdeki günlerde Windows 10 ve Windows 11 uygulamasında bazı büyük değişiklikler yapmaya hazırlanıyor.

Bazı Reddit kullanıcıları, bu hafta Netflix’in Windows uygulamasına getireceği bir güncellemeyle ilgili bir bildirim aldığını belirtti. Bildirilene göre, söz konusu güncellemeyle artık platformdaki içerikler çevrimdışı olarak izlemek için indirilemeyecek.

Değişiklik, Netflix destek sayfası tarafından da onaylanmış durumda. Bununla birlikte yeni güncellemeyle uygulamaya bazı özellikler de ekleniyor. Bunlar arasında canlı etkinlikleri izleme desteği, artırılmış akış kalitesi, reklam destekli planlarla uyumluluk ve daha pek çok şey yer alıyor.

Her ne kadar yeni özellikler eklense de Windows 10 ve 11 kullanıcılarının video indirme özelliğini özleyeceği aşikar. Özellikle Windows dizüstü bilgisayarlarıyla çok seyahat eden kişiler, bölümleri önceden indiremeyeceğinden her zaman bir internet bağlantısına ihtiyaç duyacak.

Öte yandan Netflix’in Windows uygulamasındaki güncellemeyle ilgili yorumların çoğu, indirme özelliğinin kaldırılmasıyla alakalı. Ve haliyle çoğu da olumsuz yönde. Reddit’te bir kullanıcı paylaştığı gönderide; “İnternetim her zaman sağlıklı çalışmıyor, dizileri indirebilmek benim için çok önemli. Çevrimdışı kullanamayacaksak neden bir Windows uygulaması olsun ki? Bu durumda siteyi de kullanabilirim, en azından o güncelleniyor” diyerek isyanını dile getirdi.

Netflix’in Windows uygulamasına getireceği güncellemeyi ne zaman yayınlanacağına dair resmi bir açıklama henüz yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu