Haber

MİT, Kuzey Irak’ta PKK/KCK’nın sözde muhabere sorumlusu Emre Şahin’i etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Irak’ın kuzeyindeki Gara’da düzenlediği operasyonda PKK/KCK’nın sözde haberleşme sorumlusu Rodi kod adlı Emre Şahin’i etkisiz hale getirdi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre MİT, terör örgütünün iletişim sisteminde kullanılan programları yazan Şahin’in Irak’ın kuzeyindeki Gara’ya geçtiğini belirledi. Örgütün irtibat altyapısını oluşturan ve işleyişinden sorumlu olan Şahin’in, Murat Karayılan’a bağlı örgütün gizli iletişim yöntemleri üzerinde çalıştığı belirlendi. Operasyonda Şahin, savunmasıyla etkisiz hale getirildi.

Operasyon, örgütün iletişim altyapısına değerli bir darbe vurdu.

Gelişmiş şifreli iletişim yolları

PKK/KCK özel gücü bünyesinde faaliyet gösteren ve bağlantı altyapısından sorumlu olan teröristin, 2014 yılında örgütün taşra ekiplerine katıldığı belirtildi.

Örgüte katıldıktan sonra Şırnak kırsalında güvenlik güçlerine yönelik çeşitli eylemlerde yer alan Şahin’in 2019 yılında Irak’a gittiği kaydedildi.

Irak’ın kuzeyinde fünye ve patlayıcı madde üretim faaliyetleri yürüten teröristin, 2020 yılından itibaren örgüt üyelerinin kullandığı şifreli iletişim yöntemlerini geliştirdiği ve hacker biriminin sorumluluğunu yürüttüğü belirlendi.

harranajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu