Yaşam

‘Manson’ cinayetlerinin işlendiği konağın kapısı açık artırmada

Dünyanın en tanınmış seri katillerinden Charles Manson liderliğindeki ‘Manson Ailesi’ tarikatının, aktris Sharon Tate ile birlikte dört kişiyi öldürdüğü konutun kapısı açık artırmaya çıkarıldı. 9 Ağustos 1969’da Manson tarikatı tarafından öldürülen Sharon Tate’in kanı, Hollywood’daki malikanenin kapısına bulanmıştı.

Müzayede evi, kapının 2.000 ila 4.000 $ arasında satılmasını bekliyordu, ancak teklifler 25.000 $’a kadar çıktı. 1969’da işlenen korkunç cinayetten bir süre sonra bina yıkıldı. Daha sonra yerine yapılan ve ‘Cielo’ adıyla anılan konak da geçen yıl 85 milyon dolara satışa çıkarılmıştı.

Manson ve takipçileri, Ağustos 1969’da ırklar arası bir savaş başlatmak için iki gecede yedi kişiyi vurup bıçakladılar. Manson ve üç kadın suç ortağı, cinayetler için ölüm cezası aldı. Ancak Kaliforniya’da ölüm cezası kalıcı olarak yasaklanınca cezaları 1972’de ömür boyu hapse çevrildi. Dünyanın en tanınmış seri katillerinden biri olan Charles Manson, 2017’de 83 yaşında hapishanede öldü. Cinayetler işlendiğinde mevcut, 1971’de 7 cinayetten ölüm cezasına çarptırıldı. Manson, birçok takipçisini İsa’nın reenkarnasyonu olduğuna ikna etti. (DIŞ HABERLER)

kocasinanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu