Teknoloji

Manisa Valisi Enver Ünlü, MASTEK Projesini inceledi

Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa Savunma Sanayii Teknoloji Geliştirme Kümelenmesi Güdümlü Projesi (MASTEK) uygulama alanında incelemelerde bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Ünlü ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar ve ilgililer, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. işbirliğinde hayata geçirilen MASTEK uygulama alanını ziyaret etti ( TEKNOKENT) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Zafer Kalkınma Ajansı.

Yaklaşık 7 yıldır yürütülen proje kapsamında yürütülen çalışmaları inceleyen, projedeki son durum ve gelişmeler hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Ünlü, MASTEK Projesi’nin önemli olduğunu belirtti. istihdama, özellikle bölge ekonomisine ve savunma sanayine büyük katkı sağlanması açısından.

MASTEK Projesi’nin başarısının hem Manisa hem de ülke açısından stratejik bir değer taşıdığını anlatan Vali Ünlü, “Savunma sanayi teknolojileri, ülkemizin milli güvenliği ve bağımsızlığı açısından kritik rol oynuyor. Bu teknolojiler, ülkemizi koruma kapasitemizi artırıyor. Dış tehditlere karşı savunma sanayi, “Yeni ve ileri teknolojilerin geliştirilmesine öncülük eder. Bu da ülkemizin teknolojik rekabet gücünü artırıyor ve küresel arenada daha etkin olmamızı sağlıyor. Kendi savunma sistemlerimizi üretebiliyor olmamız milli güvenliğimizi daha sürdürülebilir kılıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu