Haber

KYK yurtları ne zaman açılacak? KYK yurtları açılıyor mu?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne (KYK) bağlı yurtların ne zaman açılacağı ve KYK yurtlarının açılıp açılmadığı soruları sıkça sorulmaktadır. KYK yurtları açılıp açılmayacağı, KYK yurtları ne zaman, açılıp açılmayacağı merak ediliyor. gençlik ve Spor Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK yurtlarıyla ilgili açıklama yaptı. KYK yurtları ne zaman açılacak? KYK yurtları açılıyor mu? Detaylar burada…

KYK YURTLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara Yurt Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremde büyük bir facianın yaşandığını hatırlattı.

İlk andan itibaren yaraları sarmaya çalıştıklarını belirten Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu sürece tüm imkanlarıyla güçlü bir şekilde destek verdiğini ifade etti.

Kurumsal kapasitenin tamamını deprem bölgesinin ihtiyaçlarına ayırdıklarını anlatan Kasapoğlu, depremin yaralarını sarmak ve süreci bu anlamda yönetmek için her fırsatın tahsis edildiğine işaret etti.

Kasapoğlu, deprem mağduriyetlerinin yaşanmaması için yurtları milletin hizmetine sunduklarını vurgulayarak, “Barınma ile birlikte yurtlarımız, özellikle milyonlarca yemeğin pişirildiği, dağıtıldığı ve dağıtıldığı yerler olarak lojistik merkezler olarak da milletimize hizmet etmiştir. hizmet etti.” söz konusu.

Yurtların depremden etkilenen vatandaşların hizmetinde olmaya devam ettiğini vurgulayan Kasapoğlu, “Hem deprem bölgesi hem de 81 il ve ilçede bulunan yurtların depremzedelerimiz ve depremzede öğrencilerimizin hizmetinde olacağını söyledik. İlk gün Yurtlarımız eğitimlerine devam eden öğrencilerimizin hizmetinde olacaktır.Aynı şekilde bu süreçleri de yönettik.Yurtlarımız bir yandan depremzedelerimizi ağırlarken bir yandan da öğrencilerimize ve çalışan gençlerimize bu doğrultuda hizmet vermiştir. üniversitelerin aldığı kararlarda terim kullanılmıştır.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) üniversitelerin bahar yarıyılına ilişkin aldığı kararlara ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Dün üniversitelerimizin prestiji ile senato kararı paralelinde hem yüz yüze hem de online eğitim hibrit olarak başladı. Bu yeni süreç çerçevesinde yurtlarımızı alınan kararlar doğrultusunda yeniden planladık. üniversitelerin özellikle yüz yüze eğitimlerine devam edecek gençlerimizi en keyifli şekilde yerlerine geri getirmek için gerekli hazırlıkları yaptık. genç arkadaş ya da depremzede bakanlık olarak bu süreci tüm meslektaşlarımla ve altyapımızla birlikte yöneteceğiz.”

KYK YURTLARI AÇIK MI?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne (KYK) bağlı yurtların yüz yüze eğitim gören öğrencilerin hizmetinde olacağını bildirdi.

Sevgili gençler,

Yüz yüze eğitim verilen tüm illerimizde GSB Yurtlarımız her zamanki gibi hizmet vermeye devam edecektir.

GSB Yurtlarımız hazır halde sizleri bekliyor. ??????>? pic.twitter.com/SMUlaxXzii

— Dr. Mehmet Kasapoğlu (@kasapoglu) 4 Nisan 2023cizreajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu