Sağlık

Kuru cilde sahip olanların dikkatine! Bu uygulamayı kullandığınızdan emin olun

Esmanur GÜLBAHAR / HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Cilt bakımı Özellikle kadınların sıklıkla tercih ettiği bir bakım uygulamasıdır. Cildinin daha sağlıklı, pürüzsüz, parlak ve genç görünmesini isteyenler cilt bakımı ve güzellik merkezlerine gidiyor. Peki cilt bakımının detayları nelerdir? Cilt bakımı kaç aşamadan oluşur?

Güzellik Merkezi Müdürü Ayşe Karahan Altunel, Everyone Hear grubuna cilt bakımının kaç aşamadan oluştuğunu, cilt bakımının cilt tiplerine uygunluğunu ve ne sıklıkta yapılması gerektiğini anlattı.

CİLT BAKIMI KAÇ AŞAMADAN OLUŞUR?

Cilt bakımının toplam 12 aşamadan oluştuğunu belirten, Güzellik Merkezi Müdürü Ayşe Karahan Altunel , “İlk iş cilt analizi yapmak. Cilt analizini yaptıktan sonra cildinizi temizliyor ve ardından peeling yapıyoruz. Peeling sonrasında cilt tipine göre 10-15 dakika buharda pişirme süremiz oluyor. Buhar Bekleme süresi boyunca gözeneklerin açılmasını sağlıyoruz. Sonra komedonlarla veya Hydrafacial Makine üzerindeki kafalardan biri ile temizleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu cilt tipine göre değişir. “Temizleme işleminin ardından tonlama işlemimiz var. Açtığımız ve temizlediğimiz gözenekleri kapatmak için tonlama işlemini yapıyoruz.” söz konusu.

HASSAS, KURU VEYA YAĞLI CİLTLER CİLT BAKIMI ALABİLİR Mİ?

Hassas cilde sahip kişilerin de cilt bakımı yaptırabileceğini belirten Altunel, güzellik merkezlerinde kullanılan ürünlerin kişinin cilt tipine ve hassasiyetine göre belirlenip uygulandığını söyledi. kuru veya yağlı ciltAyrıca farklı ürünlerle, farklı protokollerle hizmet verdiklerini söyledi.

Altunel ayrıca temel olarak ayda bir kez cilt bakımı yapılması gerektiğini de önerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu