Haber

Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce için konuştu: Kapıları kapatma lüksümüz yok

ensonhaber.com

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıklanmasının ardından CHP’nin eski adayı Muharrem İnce’ye oklar yöneltildi.

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, adaylık için 100 bin imza topladı ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmak için sandıkta yerini aldı.

Kılıçdaroğlu’ndan İnce’nin adaylığının ardından Vatan Partisi’ne ziyarette bulunulsa da İnce’nin adaylıktan çekilmesi veya rastgele ittifak konusunun görüşülmediği ortaya çıktı.

“Gidiyorsun herkesle konuşuyorsun son gün Muharrem İnce’yi son 24 saat bırakıyorsun”

Yaşananların ardından dün Muharrem İnce, Habertürk ekranlarına konuk oldu.

İnce, Millet İttifakı ile müzakereye açık olup olmadığı sorusu üzerine, “Ne müzakere, o günler geçti. Gidiyorsun, herkesle konuşuyorsun, son gün Muharrem İnce’den son 24 saat ayrı kalıyorsun. Müzakere etmek senin sorunun değil.”şeklinde cevaplanmıştır.

İnce’nin sözlerinin ardından dün Trabzon’da miting düzenleyen Kemal Kılıçdaroğlu’na gazetecilerden bir soru geldi.

“Bir daha görüşmeyeceğiz diye bir şey yok”

İnce, “Muharrem İnce defterini kapattı mı?”soruya, “Hiçbir partiyle kapıları kapatma lüksümüz yok. Yani ‘Tamamen kapattık, bir daha görüşmeyiz, bir daha görüşmeyiz’ gibi bir şeyimiz yok.cevabı verdi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Hiçbir partiyle kapıları kapatma lüksümüz yok. Yani ‘tamamen kapattık, bir daha görüşmeyiz, bir daha görüşmeyiz’ gibi bir şeyimiz yok. Siyasi partilerle oturuyoruz, tartışıyoruz, tartışıyoruz ve bazı sorunların çözümü konusunda fikir birliğine varıyoruz. Bazıları üzerinde anlaşmaya varılmamış. Her siyasi partinin doğal olarak kendi politikaları vardır. Bizim görevimiz bu politikalara saygı duymaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu