Haber

İspanya’da Rus turist ailesine büyük soygun

MADRİD, 4 Ağustos (Xinhua) — Katalan bölgesel polis teşkilatının (Mossos d’Esquadra) üyeleri, Çarşamba gecesi bir Rus ailenin 8 milyon avroyu (8,75 milyon ABD Doları) değerinde bir soygun ihbar etmesi üzerine İspanya’nın kuzeybatısında iki kişiyi tutukladı.

Katalan polisi, soygunun Çarşamba akşamı Girona kenti yakınlarında Rus turistlerin ailesinin Barselona’nın El Prat havaalanındaki Terminal 1’in check-in alanında beklerken gerçekleştiğini doğruladı.

Polisten alınan bilgiye göre zanlılar, içinde aileye ait bazı takılar ve değerli saatler bulunan Louis Vuitton el çantasını çalarak ortadan kayboldu. Olay, değer açısından bu cinsin İspanya’daki en büyük soygunu olarak kabul ediliyor.

Çantadaki eşyaların ortasında 47 ayar altın yüzük ve 5 milyon doların üzerinde olduğu tahmin edilen 20 bin euro nakit para bulunuyordu. Aile, hırsızlığı kısa sürede polise bildirirken, 41 ve 54 yaşındaki hırsızlar güvenlik kameralarından kısa sürede belirlendi.

Polis, hırsızların havalimanından ayrıldıktan sonra kullandıkları otomobilin modelini, plakasını ve yönünü de belirledi. Polis böylece birkaç saat içinde zanlıların kaçmaya çalışmasını engelledi, iki kişiyi tutukladı, çantaya ve içindekilere el koydu.¦

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu