Teknoloji

iOS 17, iPhone’ları kapalıyken bile kullanışlı hale getirecek akıllı ekran özelliği ile gelecek!

ABD merkezli dev teknoloji şirketi Apple’ın ilginç ve heyecan verici yeni teknolojilerini sergileyeceği geliştirici konferansına sayılı günler kaldı. Etkinliğin yıldızlarından biri olarak görülen arayüz versiyonu iOS 17 de bu teknolojilerden biri. 5 Haziran’da tanıtılacak yazılımla ilgili son tez, telefonu ekran kapalıyken bile kullanışlı hale getirecek akıllı ekran özellikleriyle ilgili. İşte tüm detaylar…

Apple, 5 Haziran’da düzenleyeceği geliştirici konferansında devrim niteliğinde yeniliklerle geleceği düşünülen iOS 17 arayüzünü nihayet tanıtacak.

Teknoloji tutkunlarının merakla beklediği yazılımla ilgili son iddiaya göre iPhone’lar, iOS 17 güncellemesi ile ekran kapalıyken bile kullanışlı hale getiren yeni özelliklere sahip olacak.

“Akıllı ekran özellikleri” adıyla tanıtılacak yenilik, cihazın ekranı kapalıyken kullanıcılara hava durumu, takvim, saat ve fotoğraf galerisi gibi hizmetler sunacak.

Apple uzmanlarına göre yeni eklenti, Android telefonların uzun süredir desteklediği “Always On Display” özelliğine çok benzeyecek ancak içindeki araçlarla çok daha kullanışlı olacak.

Kullanıcıların “akıllı ekran” özelliği ile ilgili tek sorusu, telefonların pil ömrünü ne kadar tüketeceği oluyor. Cihazlarımızın biz kullanmadığımız zamanlarda bile bize yardımcı olmasını sağlayan yenilik, geçmişte pil sorunu yaşayan iPhone kullanıcılarını da üzebilir.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce iOS 17’nin hayata geçirebileceği başka hangi özellikler var? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu