Haber

İmamoğlu: Dere yok, yerin altında

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece’de su baskını yaşanan bölgelerde incelemelerde bulundu. İmamoğlu, “Burada asıl sorun Ayamama’ya bağlanan Kaynarca deresidir. O dönemde bu derenin üzerine mahalle kurulmuş. Artık dere yok. Dere toprak altına gömülmüş durumda. Bunlar maalesef suyun yansımaları.” Bugün üzerimizdeki yanlış yapılanmaya hep birlikte son vereceğiz. “Maalesef üzerine şehir kuracak tek şeyimiz var” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu akşam Küçükçekmece’de sular altında kalan bölgelerde incelemelerde bulunarak, alanda çalışma yapan İBB ekiplerinden bilgi aldı. İmamoğlu şunları söyledi:

NEHİR ÜZERİNDE BİR ŞEHİR KURUYORUZ, MUHTEMELEN TEK BİR ŞEHİRİMİZ VAR”

“Burada asıl sorun Ayamama’ya bağlanan Kaynarca deresidir. O dönemde bu derenin üzerine mahalle kurulmuştu. Şu anda dere yok. Dere yerin altına gömülmüş durumda. Derenin İkitelli’den gelen kolu kazalara sebep oluyor. Burayı su bastı. Burada bir proje üzerinde çalıştık. Üzerinde çalıştığımız projede çok önemli bir mahalle çünkü konutlar var. Kamulaştırmayla çözüm şansı yok. Burayı tünelle açacağız. Maalesef bunlar yanlış yapılanmanın zaman içindeki yansımalarıdır.Bunlara hep birlikte son vereceğiz.Maalesef dere üzerine şehir kuracak olan sadece biziz.

1 ayda yağdı, 2-2,5 saatte yağdı”

Buradaki derenin açılma şansı yok. Burada yer altından atık suya tünel kazmamız gerekecek. Yağmur suyuna da tünel açacağız. Projelerimiz hazırlandı. Depremle birlikte İstanbul’un en önemli sorunu inşaat olacak… İstanbul’un üzerine 1 ayda 40 kilo yağmur yağıyor. Üst bölgede sonbaharda ortalama yağış 130 kilo oluyor. Bir ayda yağan yağmur 2-2,5 saatte düştü.”

karakocanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu