Ekonomi

İGSAŞ, Toprağıma Minnettarım projesiyle Rize ve Amasya’da çiftçilerle buluştu

İGSAŞ, “Toprağıma Minnettarım” adıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesiyle Türkiye’nin dört bir yanındaki köyleri dolaşarak üreticilerle buluşmaya devam ediyor. Geleneksel hale gelen bu toplantıların yeni durağı ise Rize’nin Merzifon ilçesi ve Amasya oldu.

Kurulduğu günden bu yana Türk tarımının gelişimine katkı sağlamayı misyon edinen İGSAŞ, “Toprağıma Minnettarım” sosyal sorumluluk projesi ile bilinçlendirme faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. prof. Dr. Mehmet Varlıklı’nın danışmanlığında bir klasik haline gelen “İGSAŞ Çiftçi Buluşmaları”nı düzenleyen firma, son olarak Rize ve Amasya Merzifon’da çiftçilerle bir araya geldi.

23 Mayıs’ta Rize’de, 25 Mayıs’ta Amasya Merzifon’daki Ziraat Odalarında gerçekleştirilen toplantılara, firma yöneticilerinin yanı sıra bitkisel üretim yapan tüm üreticiler ile bölgede faaliyet gösteren oda ve birlik temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. , çiftçiler ve tarımsal girdi sağlayan kurum ve kuruluşlar.

Toprağına şükreden, emek veren çiftçilerle buluşmayı gelenek haline getiren firma, Antalya’da bulunan YLDZ Laboratuvarında 5 yıldır su gübresi, yaprak ve toprak analizleri yaparak gerçek gübreleme konusunda eğitimler veriyor. Prof. Dr. Güçlü, bu toplantılarda toprak bilimindeki son gelişmeleri, çay, arpa, buğday, ayçiçeği, mısır ve şeker pancarı gübrelemesindeki en iyi uygulamaları ve yenilikçi arazi yönetimi yaklaşımlarını çiftçilere aktarmaktadır. Tarlalar ziyaret edilerek yerinde bitki gelişim durumu ile ilgili inceleme ve değerlendirmeler yapılır.

Rize’de düzenlenen toplantıda ilk kez bölgeye özel üretilen 25.5.10 özel çay gübresi tanıtıldı. Bu toplantılar sayesinde firma, gerçek bitki besleme yöntemlerinin ve toprak sağlığının önemini ve uygun gübreleme tekniklerinin ürün verimini artırmadaki rolünü doğrudan çiftçilerle iletişime geçerek en doğru şekilde anlatmayı hedefliyor.

Samsun ve Hatay’da iki yeni gübre fabrikası kuracak

Bu yıl sonuna kadar Samsun ve Hatay’daki iki fabrika yatırımıyla üretim kapasitesini artırmayı planlayan firma, satış hacmini ve cirosunu da artıracak. Samsun’da yapımı devam eden yıllık 200 bin ton üretim kapasiteli organomineral kompoze gübre fabrikasının bu yılın son çeyreğinde üretime geçmesi beklenirken, Samsun’da yıllık 250 bin ton kapasiteli kompoze gübre fabrikası yatırımı Hatay’ın 2024 yılı sonunda işletmeye alınması hedefleniyor. Sektörel yenilikleri yakından takip eden firma, her iki yatırımın da hayata geçmesiyle Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsamanın yanı sıra her bir tarım ürününe özel gübrelerle ürün portföyünü genişletmeye devam edecek. , yapımcılara sunacak. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu