Yaşam

Harran Üniversitesi Personeli Eğitimin Yaşının Olmadığını Azimle Herkese Gösterdi

Şanlıurfa’da yaşayan 63 yaşındaki Kemal Büyükkırcalı, okuyup öğrenme azmi ile takdir ediliyor. Kemal Büyükkırcalı, Denizli Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Ekipman Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Çok değerli projelerde ve üst düzey görevlerde yer alan Kemal Büyükkırcalı, 1988 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden teknik öğretmen olarak mezun olmuştur. 30 yılı aşkın süre Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mesleki Teknik Anadolu Liselerinde Öğretmen, Atölye Sorumlusu, Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak çalıştı. 2016 yılında Harran Üniversitesi’ne geçiş yaparak Fakülte Sekreterliği, Bölüm Başkanlığı ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Üniversite sınavında yeterli puanı alan Büyükkırcalı, eğitim hayatına Denizli Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde başladı. Çalışkanlığıyla göz kamaştıran Kemal Büyükkırcalı, tüm derslerini başarıyla vererek mezun oldu.

Okuma azmi ile herkesin takdirini kazanan Büyükkırcalı’ya Harran Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Nihat Denek’e teşekkür ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Diş Hekimliği Fakültesi mezuniyet töreninde sahneye davet ederek mezuniyet belgesini takdim ettiler.

Kemal Büyükkırcalı, lisans mezunu olmanın yeterli olmadığını belirterek; “İnsan, hayatı boyunca kendisine ve çevresine faydalı olabilecek nitelikler geliştirmelidir. Hayatım boyunca hep kendimi geliştirmeye özen gösterdim. 90’lı yıllarda yeni ülkemize bilgisayar sistemi geldiğinde benim de ilgimi çekmişti. Gerekli eğitimleri aldım ve Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde öğretmenlere, kurum çalışanlarına ve ilgili vatandaşlara eğitimler verdim. İşte sevgili öğrencilere tavsiyem; daima okuyun, okuduğunuzu sorgulayın, araştırın ve daima gelişime açık olun. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihat Denek ve Dekanımız Prof. Dr. İzzet Yavuz hocalarıma yaptıkları sürprizler için çok teşekkür ederim.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

pazaryeri-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu