Teknoloji

Geri dönecek mi? Trump’tan şaşırtan Twitter açıklamaları geldi

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, hafta sonunda eski ABD Lideri Donald Trump’ın sosyal ağdaki kalıcı yasağını kaldırmış ve hesabını geri vererek tekrar Twitter’a dönmesinin yolunu açmıştı. Ve doğal olarak herkesin gözü, bir kez daha eski ABD başkanına çevrildi. Ama görünüşe göre şimdilik, Donald Trump’ın sosyal ağa dönmeye pek niyeti yok.

Musk, geçtiğimiz Cuma günü açtığı bir anketle Twitter kullanıcılarından Trump’ın platforma geri alınıp alınmaması konusunda fikirlerini sordu. Ankete katılanların yüzde 51.8’i, Trump’ın yine toplumsal ağa dönmesi tarafında oy kullandı.

Musk, anket sonuçlandığında “İnsanlar konuştu” tweet’ini attı ve Cumartesi günü, @realDonaldTrump hesabı tekrar faal hale getirildi.

Trump ise, bu kararın akabinde Cumhuriyetçi bir kümeyle yaptığı görüntü röportajında ​​Twitter’da çok fazla sorun gördüğünü söyledi. Bloomberg tarafından bildirilen yorumlarının bir parçası olarak Trump, bu yılın başlarında başlamasına yardımcı olduğu sosyal ağ olan Truth Social ile yola devam etmeyi planladığını söyledi.

Twitter, diğer pek çok sosyal ağ ile birlikte, 6 Ocak Capitol Hill isyanlarının ardından Trump’ın resmi hesabını askıya almıştı ve kalıcı olarak yasak getirmişti. Fakat Musk’ın platformu satın aması sonrasında kalıcı yasak kalıcı olmaktan çıktı ve Trump tekrar hesabına kavuşmuş oldu. Her ne kadar şimdilik bu hesabı kullanacak üzere görünmese de…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu