Haber

Galata Köprüsü’nün altından geçen tekne köprüye çarptı

Dün saat 11.00 sıralarında meydana gelen olayda, İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e gitmekte olan tekne Galata Köprüsü’ne çarptı. Teknenin bir kısmı denize düşerken, tekne yoluna devam etti.

KAYIT TUTULDU

Balık tutmak için Galata Köprüsü’ne gelenler, olay sırasında köprünün sallandığına dikkat çekerek, kaptanın yanlışlıkla köprünün altından girdiğini savundu. Ölen ya da yaralanan olmaması üzerine hasarlı tekne Eminönü’ne yanaştı. Sahil Güvenlik Komutanlığının olayla ilgili tutanak tuttuğu öğrenildi.

“KÖPRÜ YIKILDI, KORKUYORUZ”

Balık tutmak için köprüde bulunan Ahmet Başaran, “Yanlış girdi giriş çıkışları ortada. Küçük kayıkların geçtiği yerlerden geçti. Sanırım kaptan acemi ya da bilmiyoruz.” artık ne oldu.Yanlış giriş üst çatı tamamen uçtu.Burada kaza oldu arabanın makasları fırladı.Köprü koptu.Korktuk.Yanlış giriş nereden geçecekler,nereden geçecekler milimetre yani geçecekleri yer.Yanlış girişten dolayı çatı uçtu.Panikledik, atladık.

“KAZA YAPMAMAK İÇİN MAKASLARI TOPLADIK”

Balığa gelen İsmail Ergün, “Normalde geçmesi gereken yerden geçmedi sadece sesini duyduk. Ondan sonra korktuk yalan yok. Normalde ilk defa böyle bir şey gördük. Çok ses çıkardı, köprü çok sallandı. Tekne durmadı. Arabalar devam etti. “Karşıdan karşıya geçerken makas kırıldı, kaza olmasın diye topladık. 3 parça fırladı. Bize çarparsa bizi öldürür. Yolda kalınca parçaları aldık. Kaza olmasın diye müdahale ettik. Şoförü devam etti” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu