Haber

Erdoğan seçimi kazanırsa Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğuna kim geçecek?

Gazeteci Murat Uzman, 14 Mayıs’ta yapılacak seçim sonucunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koltuğunu koruması halinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda yapılacak ‘değişim’i bugün köşesine taşıdı.

Yetkinreport’ta yer alan yazısında Murat Ehil, Nureddin Nebati’nin kendisine verilmeyeceğinin net olduğunu söylerken, kulislerde konuşulan diğer isimlerin daha önce yargılandığının altını çizdi.

Yetkin’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Erdoğan (Deva lideri Ali Babacan’a göre) aylardır randevu vermediği Mehmet Şimşek’ten bakanlıktan alıp meydanlarda yuhalayan (Deva lideri Ali Babacan’a göre) iki ret cevabı aldı. ‘Ama bize yardım edecek’ demesine rağmen Şimşek’ten umudunu kesmedi.

Erdoğan ve ‘efendim’leri, Londra sermayesinin, çevresiyle temas halinde olan Şimşek’i ekibine dahil etmesi durumunda, Türkiye hakkında yeterli bilgiye sahip olan uluslararası sermayenin bir anda Türkiye’ye yöneldiğini düşüneceğini düşünüyor. ortodoks siyaset.

Yetkin, Ankara’da konuşulan ‘yedek isimler’i de mercek altına aldı.

“Damadı Berat Albayrak’tan sonra göreve getirdiği Lütfü Elvan mesela. Mesela daha önce bakan olan TBMM Plan ve Bütçe Kurulu Başkanı Cevdet Yılmaz mesela. Merkez Bankası mesela. ‘Sözümü tutarım’ dediği için hayran olduğu Önder Şahap Kavcıoğlu.”

Hepsinin daha önce denenmiş isimler olduğunun altını çizen Yetkin, Erdoğan’ın yeni isimler üretemediğini söyledi; Ekonominin başına kimi getirirse getirsin dümenin başında olacağı, ince ayarlamalarla mevcut ekonomi politikasına devam edeceği açıktır” dedi.

“Aklıma şu geliyor: Erdoğan neden hep denenmiş isimlerde ısrar ediyor ve Beştepe’deki Yiğit Bulut ya da Cemil Ertem gibi baş ekonomi başdanışmanlarını bakan olarak kullanmayı düşünmüyor? bakanlık görevlerini reddetti?

Millet İttifakı ekonomi ekibinde yer alan DEVA Partili Burak Dalgın, ‘Kılıçdaroğlu’nun farklı bakış açılarından, alanlardan ve deneyimlerden böyle bir kadroyu bir araya getirebilmesi’ diyor; ‘Seçimi kazanmadan önce elde edilmiş bir başarıdır.’ (…)” (KAYNAK)

belenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu