Teknoloji

DOOM: The Dark Ages, Xbox Games Showcase’te Duyurulacakmış

Oyun sektöründeki büyük fuar dönemi son hızla yaklaşır iken, geleneksel olarak iddialar, sızıntılar ve söylentiler de hız kazanmaya başladı. Geçtiğimiz birkaç gün boyunca Black Ops 6 haberleri gündemdeydi ve oyunun Xbox Games Showcase sonrasında özel sunum ile tam anlamıyla tanıtılacağını artık öğrenmiş bulunuyoruz. Diğer yandan, Xbox tarafının o gün için tek kozu yeni Call of Duty oyunu olmayacak gibi görünüyor. DOOM: The Dark Ages oyunun da Xbox Games Showcase sırasında duyurulacağı söyleniyor.


İlginizi Çekebilir: Yeni Xbox Konsolunda Steam de Olacakmış


Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl içerisinde sızdırılan belgelerde, serinin yeni oyununun Year Zero kod adıyla yer aldığını görmüştük. Birkaç gün önce ise ZeniMax Media tarafından ‘IDKFA’ adıyla bir marka tescili başvurusunda bulunmuştu. Seriyi yakından takip edenler, bunun anahtarların, cephanelerin ve silahların tamamına erişime ek olarak zırh değişimine de olanak tanıyan bir hile kodu olduğunu bilir ve haliyle de bizleri yeniden bir heyecan sarmıştı.

DOOM: The Dark Ages, Seriyi Orta Çağ’a Götürecekmiş

Şimdi ise Xbox Games Showcase öncesinde, yeni DOOM ile ilgili bir başka yeni gelişme yaşandı. Tom Henderson tarafından Insider Gaming sitesi üzerinden yayınlanan yeni rapora göre serinin sıradaki oyunu, bahsi geçen sunum sırasında DOOM: The Dark Ages adıyla duyurulacağını bildirdi. Aslında bunu bu zamana kadar pek çok kez duyduğumuz için büyük bir sürpriz sayılmaz.

Henderson, DOOM: The Dark Ages ile ilgili ilk detayları geçtiğimiz yıl içerisinde aldığını ve ‘Orta Çağ’dan esinlenilmiş Doom dünyası’ olarak tanımlandığını söyledi. Bununla birlikte, oyunun en az dört yıldır geliştirilme aşamasında olduğunu da sözlerine ekledi. Hatırlayacağınız üzere Orta Çağ temalı DOOM oyunu ile ilgili iddiaları birkaç yıl önce duymuştuk.

Diğer yandan, Tom Henderson tarafından Insider Gaming üzerinden yayınlanan rapora bir başka tanıdık isim olan Nate the Hate de destek verdi. Dahası ise Nate the Hate, oyunun Microsoft platformlarına özel olmayacağını ve PlayStation 5 için de çıkacağını rapor etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu