Haber

Deprem Adıyaman’ı da vurdu! Kentte 70 bin kişilik konteynerler yapılıyor

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından Türkiye tek yürek oldu.

11 ili etkileyen felaketin üzerinden 20 gün geçti.

44 binden fazla kişinin ölümüne neden olan felaketin ardından evsiz kalan milyonlarca insan için geçici çadır ve konteyner kentler inşa edilmeye başlandı.

Yaraların iyileşmesi için bölgede ateş yakma çalışmaları yapılıyor.

Bu kapsamda depremden etkilenen illerden biri olan Adıyaman’da konteyner montajına hız verildi.

20 noktada 15 bin konteyner yapılıyor

18’i il merkezinde, 2’si ilçelerde yer alacak konteyner kentlerin birçoğunda saha hazırlığı, ara yollar, asfaltlama, elektrik ve su tesisatı gibi altyapı çalışmaları tamamlandı.

Kampüslerde konteyner dizilimleri başladı.

İl genelinde 20 noktada 15 bin konteynerin konuşlandırılacağı konteyner kentlerde yaklaşık 70 bin mağdurun barınma ihtiyacının giderilmesi öngörülüyor.

“Çok çalışıyoruz”

Altınşehir Mahallesi’nde kurulan konteyner kentin koordinatörü İnşaat Yüksek Mühendisi Murat Personel, çalışmalarına hız verildiğini belirterek, şunları söyledi:

Artık konteynerlerimizi yerleştirmeye başladık. Burada 8.500, 9.000 kişilik bir konteyner şehir kuruyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte çok çalışıyoruz, makinelerimizi arttırdık. Artık hızımızı artırdığımıza göre her gün 100-150 konteyner değiştirebilecek bir hıza ulaştık.

“Önümüzdeki hafta itibari ile konteynerleri yerleştirmeye başlayacağız”

Adıyaman-Kahta karayolu yakınlarına inşa edilen konteyner kentin koordinatörü inşaat mühendisi Muhammed Solmaz da ağır vaziyette çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Burada 2 bin 84 konteyner planlamamız var. Şu anda altyapı, kanalizasyon ve elektrik işlerini yapıyoruz. İnşallah prestijli bir şekilde önümüzdeki hafta konteynerleri yerleştirmeye başlayacağız. Bitirdiğimizde 2 bin 84 konteyner olacak. 8-10 bin kişiyi barındıracak.

haber-gelibolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu