Ekonomi

Cumhurbaşkanlığı seçimi geçici aday listesi Resmi Gazete’de yayımlandı

Resmi Gazete’de yayımlanan YSK kararına göre, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde 24 Mart 2023 tarihli kararla alfabetik sıraya göre Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylık başvuruları kabul edildi. 14 Mayıs 2023 tarihinde birlikte yapılacak.

YSK ile Cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvuruları seçmenler tarafından kabul edilen Davut Turan, Doğu Perinçek, Erkan Trükten, Halil Murat Ünver, Hilmi Özden İrfan Uzun, Muhammed Ali Fatih Erbakan, Muharrem İnce, Sinan Oğan, Tevfik Ahmet Özal ve Yakup Türkal kararı da kabul edildi. Seçmenlerin 22-27 Mart 2023 tarihlerinde 08.00-20.00 saatleri arasında ilgili ilçe seçim kurulu başkanlıklarına yaptıkları başvuruların incelenmesi sonucunda en az 100 bin seçmenin yazılı önerisi ile cumhurbaşkanı adaylarının aday gösterdiği belirlendi. alfabetik sıraya göre Muharrem İnce ve Sinan Oğan idi.

YSK tarafından yayınlanan geçici aday listelerine itiraz edilebilmektedir.

Yapılan değerlendirme sonucunda Cumhurbaşkanlığı seçimi geçici aday listesi alfabetik sıraya göre; Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Ogan’dan oluşuyordu.

Kararda adayların doğum tarihleri ​​ve mezun oldukları üniversitelerin bilgilerine de yer verildi.

YSK tarafından yayınlanan geçici cumhurbaşkanı aday listesine 29 Mart 2023 Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar itiraz edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu