Haber

Çorum Valiliği Koordinasyonunda Sağlanan Bisikletler, Depremlerin Merkezi Kahramanmaraş’ta Dağıtıldı

6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta Çorum Valiliği koordinasyonunda temin edilen 200 bisiklet çocuklara dağıtıldı.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Afşin ilçesi Büyüklü Mahallesi’nde Çocuklar İçin Gülümse Uluslararası Çocuklar Derneği’nin sağladığı bisikletlerin dağıtım töreninde Türkiye, İsviçre ve Bosna Hersek’ten 4 anne tarafından kurulan derneğin beyin sarsıntısından etkilenen çocukların motivasyonuna katkı sağlamak amacıyla gönderdiği bisikletlerin dağıtıldığını söyledi.

Bisikletlerin Büyükuklu, Emirilyas ve Çobanbeyli mahallelerinde dağıtıldığını belirten Çiftçi, “Depremin ilk anında İçişleri Bakanlığı tarafından Afşin’e koordinatör vali olarak atandım. Görev sürem boyunca Afşin’deki depremin yaralarını sarmak için devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik.” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremin 51. gününde Afşin’de koordinatör vali olarak görevinin sona ermesinin ardından 4. kez ilçeye geldiğini belirten Çiftçi, İsviçre merkezli bir dernek olan For Children Smile International Children’s Association aracılığıyla çocuklara ulaştırıldığını söyledi.

Dernek yetkililerine teşekkür eden Çiftçi, Afşin ziyaretlerinin devam edeceğini ve Türkiye’yi derinden etkileyen felaketin ardından yaşanan aksiliklerin giderilmesi için başlattıkları çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu