Haber

CHP’nin ‘Muazzam Bir Sergi’ etkinliği yasaklandı

CHP Küme Başkan Yardımcısı Burcu Köksal, partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından başlatılan ve çeşitli ilçelerde düzenlenmesi planlanan ‘Muazzam Bir Sergi’ etkinliğinin Eyüpsultan Kaymakamlığı tarafından yasaklanmasına tepki gösterdi. Köksal, “Zamların sergilenmesi de yasaklar listesine girdi. Her gün zamlara uyanırken, vergi ve harçlar iki katına çıkarken, emeklinin asgari ücreti açlık sınırının altındayken, anneler bebeklerine bez alıyor. Tahıllarla, yasaklarla zamlarla, sansürlerle, maddi sıkıntılarla, “Vatandaşların ekonomik sorunlarını konuşmamıza engel olamazsınız” dedi.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Burcu Köksal, CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından başlatılan ve 39 ilçede düzenlenmesi planlanan ‘Kocaman Sergi’nin Eyüpsultan Kaymakamlığı tarafından yasaklanmasına tepki gösterdi. Köksal, iddiaya ilişkin bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“VATANDAŞIN ÇEKİCİ EKONOMİK ZORLUĞU KONUŞMAMIZI ENGELLEYEMEZSİNİZ”

“İstanbul İl Başkanlığımız seçim sonrası zamlara tepki olarak 39 ilçede ‘Kocaman Bir Sergi’ adı altında stant açmaya başladı. Bu stantlarda 50 gün önceki fiyatlarla artan eserler sergilendi. Festivaller ve konserler listesinde zamlar sergileyenler de yasaklar listesine girdi. Her gün zamlara uyanırken, vergi ve harçlar iki katına çıkarken, emeklinin asgari ücret maaşı açlık sınırının altında kalırken, anneler alırken Tahıllarla bebeklerine çocuk bezi, yasaklarla, sansürlerle artıyor, yaşama fikri, yaşama düşüncesi vatandaşın canı.Bizim ekonomik krizden söz etmemizin sakıncası yok.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu