Haber

CHP Milletvekili Yalım Halıcı, Suriyeli eczacıların pahalı ilaçları basıp Suriye’ye gönderdiği iddialarını Sağlık Bakanı’na sordu.

CHP Isparta Milletvekili Yalım Halıcı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “Suriyeli eczacılar sağlıklı ve sağlam mültecilere pahalı ilaçlar yazıp Suriye’ye götürüp bu ilaçları orada mı satıyorlar?” diye sordu.

Yalım Halıcı, Suriyeli eczacıların sağlıklı mültecilere pahalı ilaçlar yazıp Suriye’ye gönderdiği iddialarına Sağlık Bakanı Koca’dan yanıt vermesi için TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sundu.

Halıcı, teklifinde; “İddialara göre sağlıklı ve sağlıklı Suriyelilerin üzerine basılan değerli ilaçlar Suriye’ye gönderiliyor ve bunun için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları suçlanıyor.” Halıcı’nın Bakan Koca’ya yönelttiği sorular şöyle:

“SURİYE’YE VEYA BAŞKA BİR ÜLKEYE NE KADAR UYUŞTURUCU SATIŞ YAPILDI”

“Söz konusu tezler doğru mu? Suriyeli eczacılar sağlıklı ve sağlam mültecilere değerli ilaçlar yazıp Suriye’ye götürüp orada satıyorlar mı? Evet ise bu ilaçlar nelerdir? Ocak 2015’e kadar Suriye’de veya başka bir ülkede kaç tane ilaç var? ve Haziran 2023? Teklife cevap tarihi itibariyle Türkiye’de kaç Suriyeli var?”SGK’ya, kamu kurum ve kuruluşlarına bugüne kadar ödedikleri ilaç payı ne kadar? Bu konuda bakanlığınıza veya ilgili birimlere, CİMER’e ve savcılıklara herhangi bir şikayet geldi mi? Eğer öyleyse, bunlar nedir ve ne oldu?”

cardakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu