Haber

Cemil Tugay’dan ‘Cengiz’e arsa satışı’ açıklaması: Acemi olduğum bir dönemdi

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Karşıyaka Belediye Başkanı iken Cengiz Holding’e arsa sattığı iddialarına yanıt verdi.

‘SORUN BENDEN ÖNCE BAŞLADI’

Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü TV’de yayınlanan yayında Cemil Tugay’ı arayıp iddiaları sorduğunu söyledi. İsmail Saymaz’ın transferi ile ilgili olarak Tugay şunları söyledi:

“2019 yılında göreve geldiğimde Mehmet Cengiz’in ilçe sonunda konut projesi olarak satın aldığı bir arsa vardı. 22 bin metrekarelik bir arsa olduğunu düşünüyorum. Burada Mavişehir diye bir projeyi yürütecekti. Bu arazi içerisinde belediyeye ait 2 dönümlük parsel kaldı. Göreve geldiğimde belediyenin kaynak ihtiyacı vardı, borçları ödemek zorundaydım ve aslında acemi olduğum bir dönemdi. O dönemde çalışanlar bana böyle bir arsanın olduğunu söyleyip ‘Onu satarsak gelir elde edebiliriz’ dediler.

Bu arsayı Mehmet Cengiz’e değil başkasına satmayı düşünüyordum ama hukuki bir engel vardı. Bu arsa davalarında bir yeri satacaksanız o yerde daha fazla payı olanın önceliği vardır. Dolayısıyla itiraz ederse satış gerçekleşmiyor.

Bu yüzden başkasına satamadık. Mehmet Cengiz tarafı, bu durumda mahkemeye gidebileceklerini ve belediyenin daha az gelir elde edebileceğini söyledi. Ben de mahkemeye gitmeden onlarla pazarlık yapıp burayı sattım. Bunun karşılığında mahkemeden alacağımdan daha fazla para aldım. Ama bu sorun benden önce başlamıştı ve dönemime de yansıyan bir sorundu. “Sattığımda rakiplerim onu ​​CHP Genel Merkezi’ne götürdüler.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu