Ekonomi

Bakan Şimşek’e 4 yardımcı atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bakan yardımcılarına atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına Abdullah Fazilet Cantimur, İsmail İlhan Hatipoğlu, Osman Çelik ve Zekeriya Kaya atandı.

Adalet Bakanlığı bakan yardımcılıklarına Akın Gürlek, Hasan Yılmaz, Niyazi Acar ve Ramazan Can, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bakan yardımcılıklarına Leman Yenigün, Rıdvan Duran, Sevim Sayim Madak ve Zafer Tarıkdaroğlu, Adnan Ertem, Ahmet Aydın, Faruk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bakan yardımcılığına Özçelik ve Lütfihak Alpkan getirildi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcılıklarına Fatma Varank, Hasan Suver, Refik Tuzcuoğlu ve Vedad Gürgen, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına ise Bülent Turan, Mehmet Aktaş, Mehmet Sağlam ve Münir Karaloğlu, Batuhan Mumcu ve Gökhan Yazgı, Kültür ve Turizm Bakanlığı bakan yardımcılığına atandı. , Az Alparslan ve Serdar Cam atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı bakan yardımcılıklarına Celile Eren Ökten, Kemal Şamlıoğlu, Nazif Yılmaz ve Ömer Faruk Yelkenci, Milli Savunma Bakanlığı bakan yardımcılıklarına Alparslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı, Celal Sami Tüfekçi ve Şuay Alpay, Huzeyfe Yılmaz, Hüseyin Kürşat Kırbıyık ve Tolga Tolunay getirildi.

Söz konusu atamalar, 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2., 3. ve 4. maddelerine göre yapıldı.

haber-golova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu