Haber

ABD’li yetkililer, İsrail’in Gazze saldırılarının Filistin meselesine sempati kazandırdığını belirtti

ABD merkezli New York Times (NYT) gazetesi, ABD’li yetkililerin İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının tüm dünyada Filistin meselesine “sempati kazandığını” belirttiklerini yazdı.

New York Times, pek çok ABD’li yetkilinin, “Gazze’deki sivil kayıplar hem Arap coğrafyasında hem de dünyada öfkeye neden oldu ve bu nedenle İsrail ordusunun Gazze’deki operasyonlarını tamamlama süresi daralıyor. “

İsrail’in saldırılarına ilişkin haberde, “(ABD Başkanı Joe) Biden yönetiminden pek çok yetkili, İsrail’in askeri harekâtı ne kadar uzun sürerse, daha geniş bir savaşı tetikleme ihtimalinin de o kadar arttığını belirtti. Ayrıca bazı yetkililer, İsrail’in Hamas’a yönelik saldırısının da artacağını ifade etti.” Filistin meselesine verdiği güçlü tepkinin tüm dünyada Filistin meselesine sempati kazandırdığını kaydetti.” ifadeler kullanıldı.

“İsrail’de zaman ve mekan İsrail’e karşı çalışıyor.” Değerlendirilen haberlerde İsrail’in Hamas üyelerine yönelik operasyonlarında çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği vurgulandı.

“Biden yönetimi ile İsrail arasındaki ayrılığa nadir bir bakış açısı”

Haberde, ABD Genelkurmay Başkanı Charles CQ Brown’ın çarşamba günü gazetecilere yaptığı açıklamada, Gazze’de öldürülen her sivilin gelecekte Hamas’a üye alabileceğini söylediğine dikkat çekildi.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’in İsrail ordusunun operasyonlarında “kesinlikle bir yanlışlık var” açıklamasını hatırlatan Brown’un bu sözleri, Biden yönetimi ile İsrail’e desteğini ilan eden İsrail arasındaki ayrılığa dair nadir bir bakış açısı. Sivil kayıpların artmasına rağmen. sunuldu.” yorumu yapıldı.

İsrail’in Gazze’ye hızlı bir şekilde kara operasyonu kararı vermesinin, bölgede sivil ölümlerinin önlenmesi için gerekli önlemlerin alınmasına zaman bırakmadığına dikkat çekildi.

Raporda, “Birçok ülke ateşkes çağrısı yaparken, bombardımanlar ne kadar uzun sürerse İsrail ve müttefiki ABD o kadar yalnız kalacak” denildi. değerlendirme yer aldı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Hamas’ın elindeki rehinelerin tamamı serbest bırakılıncaya kadar ateşkesi kabul etmediği belirtilen haberde, “Ancak İsrail’in hedeflerine ulaşmak için sınırsız zamanı olmadığını anlamış görünüyor.” Terim kullanıldı.

Şifa Hastanesi örnek gösterildi

İsrail ordusunun Hamas Gazze Şefi Yahya Sinvar’ın Şifa Hastanesi’nin altına sığındığı yönündeki tezine ilişkin, ABD’li bir istihbarat yetkilisinin Sinwar’ın nerede olduğunun bilinmediğini söylediği aktarıldı.

Haberde, ABD’li yetkililerin Şifa Hastanesi’nin bombalanması halinde yüzlerce hatta binlerce sivilin ve çocuğun ölebileceği konusunda uyarıda bulunduğu belirtildi.

ABD’li askeri yetkililer İsrail’in sivillerin güvenliğine öncelik verip vermediğini sorguluyor

Haberde, ABD’nin sık sık İsrailli mevkidaşlarını operasyonlarını “hedefli” bir şekilde yürütmeye ve sivil kayıplarını azaltmaya davet ettiği, bazı ABD askeri yetkililerinin İsrail’in sivillerin güvenliğine öncelik verip vermediğini sorguladığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu