Haber

ABD’den Biden’a büyük şok! 50 eyaletten 25’i resmi olarak deklarasyonu imzaladı

Son dakika Biden haberi:ABD’de 25 eyalet, ABD Başkanı Joe Biden ile Teksas eyaleti arasında yaşanan sınır güvenliği tartışmasında Teksas’ı destekleyen bir bildiri yayınladı.

25 ÜLKEDEN BİDEN’E KARŞI ORTAK AÇIKLAMA

Anayasa Mahkemesi’nin Meksika sınırındaki çitlerin kaldırılması kararına da 25 eyalet karşı çıktı.

Cumhuriyetçi Valiler Birliği tarafından yapılan açıklamada “Sınırın güvenliğini sağlamak için dikenli tel çitler de dahil olmak üzere her türlü yolu ve stratejiyi kullanmak konusunda Vali arkadaşımız Greg Abbott ve Teksas Eyaleti ile dayanışma içindeyiz.”Söylendi.

ABD Anayasa Mahkemesi, Teksas Valisi Gregg Abbott’un yasadışı göçü önlemek amacıyla Meksika tarafına diktiği tel çitin merkezi hükümete bağlı yetkililer tarafından kesilebileceğine hükmetmişti.

Teksas Valisi Greg Abbott, merkezi hükümet tarafından kaldırılsalar bile bu kabloların yine de döşeneceğini duyurdu.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Abbott, Teksas’ın yasal savunma hakkının aksi yöndeki her türlü federal yasanın üstünde olduğunu açıkladı ve bu çitin “yasadışı sonlara karşı etkili bir caydırıcı” olduğunu öne sürerek yasadışı göçü önlemek için kullanmaya devam edeceğini söyledi.

50 ÜLKENİN YARISI MAHKEME KARARINI ALDI

Ortak bildiriyi imzalayan Cumhuriyetçi valilerin birçoğu Teksas’a bireysel destek bildirileri yayınladı.

Bazı valiler Teksas’a yasadışı göçle mücadele için kaynak sağlama sözü verdi.

25 eyaletin Teksas Valisini destekleyen bir bildiri yayınlaması, 50 eyaletten 25’inin mahkeme kararına karşı çıktığını gösterdi.

BAKANLIK TEXAS’A UYGULAMAKLA TEHDİT EDİLDİ

Geçen ay Adalet Bakanlığı, eyalet yetkililerinin ülkeye yasa dışı yollardan giren göçmenleri tutuklamasına, hapse atmasına ve sınır dışı etmesine izin veren yeni bir yasayı yürürlüğe koyması halinde Teksas’ı dava etmekle tehdit etmişti.

Adalet Bakanlığı ayrıca Rio Grande’de mahkemelerin Abbott’a kaldırmasını emrettiği yüzer bariyer inşaatı nedeniyle devlete karşı dava açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu