Haber

3.500 Engelli Öğretmenin Ataması İçin Başvurular 3 Nisan’da Başlıyor

3.500 Engelli Öğretmen Ataması için başvurular 3 Nisan’da başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Nisan’da 3 bin 500 engelli öğretmenin atanacağını duyurdu. Başvurular 3-7 Nisan ortasında alınacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, Engelli Kamu Çalışanı Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapacak.
3.500 Engelli Öğretmenin Ataması İçin Başvurular 3 Nisan’da Başlıyor
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “2020 veya 2022 yılında yapılacak EKPSS sınavında 50 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecektir. Her iki yıl için de EKPSS puanı olan adaylar yüksek olan EKPSS puanı ile başvuru yapacaklardır.” bilgisini paylaştı.

EYT İş Yükünü Taşıyan SGK Çalışanları Haklarını İstiyor

Atama Başvurular 3 Nisan’da başlayacak ve 7 Nisan Cuma günü saat 16.00’da sona erecektir. 12-15 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında seçimler yapılacak. Başvuru detaylarına ilişkin duyuru “personel.meb.gov.tr” adresinde ilan edilecektir.
Atamaların 25 Nisan’da yapılacağını açıklayan Bakan Özer, “Daha önce de duyurduğumuz gibi 8 Mayıs’ta 45 bin yeni öğretmen ataması yapacağız. Ataması yapılan tüm öğretmenlerimiz 1 Eylül itibariyle göreve başlayacak. Eğitim ailemize katılacak tüm öğretmenlerimizi tebrik ederiz.” söz konusu. (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

andirinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu